Welcome, visitor! [ Login

 

Cizre Swinger Escort Aleyna

  • Listed: 5 Haziran 2020 17:41

Description

Yeni muhabbet kuşu (Budgerigar) satın alırken ne arayacağınızı bilin para tasarrufu. Satın almadan önce kuşun sağlığını nasıl kontrol edeceğinizi ve sağlıklı bir kuş elde etmek için çok daha önemli ipuçlarını öğrenin!

Muhabbet kuşu (muhabbet kuşları – muhabbet kuşları olarak da bilinir) çok sosyal kuşlardır. Şirketi severler ve izole ortamda iyi iş yapmazlar. Muhabbet kuşlarının mutlu olabilmesi için başka Muhabbet kuşlarına ya da insan ilişkisine ihtiyacı vardır. Susuz arkadaşlıktan daha uzun yaşayabilir. Bu nedenle, Türsiyet ve kur, bu vicdanlı kuşlar için zor bir iştir ve işsiz Muhabbet Kuşları aslında iyi yetiştiricilerden daha uzun bir yaşam beklentisine sahiptir. Ölümcül olan sevgi ve arkadaşlık eksikliği. Gün boyunca uzun süre uzak kalacaksanız veya Budgie’nizi neredeyse her gün vermek için zamanınız yoksa, depresyona girecek ve hastalığa karşı duyarlı olacaklar, bazen kendi tüylerini yırtarak bile kendilerini sakatlayacaklar. Bu durumda, Budgie’nize çok dikkat etmek önemlidir veya yapamıyorsanız iki kuşunuz olması gerekir. Birbirlerini eğlendirecekler.

Tersine, bir çocuğun evcil hayvanını seçen bir ebeveynseniz veya her gün uzun saatler paylaşmak için bir refakatçi gerektiren geçersiz veya ev ofis çalışanıysanız, tek bir kuş seçmelisiniz. İki kuşu aynı anda eğitmeyi ümit etmeyin, dersleriyle ilgilenmek için birbirleriyle çok fazla ilgilenecekler.

Sağlıklı bir muhabbet kuşu seçin. Muhabbet kuşlarını yılın herhangi bir zamanında kolayca bulacaksınız. Yetiştiriciler içeride yetiştirildi, bu yüzden sezon önemli değil. Her ne kadar, kuşları gösteren yetiştiriciler ilkbaharda bahar şovlarına hazırlanmak için üreyeceklerdir. Yetiştiriciler gösteri için en iyisini seçecek ve geri kalanını bireylere ve mağazalara satışa sunacaklar. Noel zamanı, özellikle evcil hayvan ticaretine özgü büyük kuş kafelerinde yetiştirilen ucuz örneklerin bol miktarda bulunduğu bir zamandır.

Kuşunuzu nereden satın alırsanız alın, sağlıklı bir kuş aramanız gerekir. Temizlik şarttır. Zorlü kokular olmamalıdır. Muhabbet kuşları tohum yiyicilerdir; kompakt, kokusuz dışkı üretir. Ayrıca tüylerini temiz tutmak için çok zaman harcıyorlar. Yani kafesleri ve tüyleri pis, ya bir hastalık ile aşağı gelecek ya da hemen hemen biteceklerine bahse girebilirsiniz. Her kafeste çok fazla kuş olmamalıdır. Satıcılar sorularınızı cevaplamaya istekli olmalıdır.

Kuşları yakından incelediğinizden emin olun. Tüyleri, gagaları, gözleri, burnu, havalandırmayı ve bacakları sağlıksız durumlar için herhangi bir deformite açısından kontrol edin. Göğüs bir bıçak gibi hissetmemeli ve zararlı tümörleri gösterebilecek herhangi bir şişlik veya şişlik olmamalıdır. Tepeli bir Budgie ile başka bir tepeli Budgie’yi eşleştirmezseniz, bu tür sendikaların yavrularının hayatta kalma oranı çok düşüktür.

En iyi muhabbet kuşu seçin. Muhabbet kuşlarının 3 aya kadar eğitilmesi kolaydır. Ne kadar genç, o kadar iyi, sadece sütten kesildiğinden ve kendilerini besleyebildiğinden emin olun, 6 haftaya kadar bitmesi gereken bir süreç. Genç bir kuşa söylemek kolaydır. Bebeğin başları ve boyunları 10 veya 12 haftada kaybolmaya başlayan kabuk benzeri şeritler ile kaplıdır. Bebeklerin gözleri de büyük gözlü görünüyor çünkü iris (öğrenciyi çevreleyen renk halkası) siyah; olgunlaştıkça, bu halka belirgin bir şekilde aydınlanır. Fazla genç kuşların daha koyu gagaları vardır; bir potansiyel müşteri gaga üzerinde hala siyah olsa da, kendisini besliyorsa, bir arkadaş olarak eğitim için mükemmel bir yaş.

Senin muhabbet kuşu seks. Yetişkin muhabbet kuşlarının erkek mi yoksa kız mı olduğunu söylemek kolaydır. Yinel kural, cere, burun deliklerinin etrafında et. Çoğu erkekte, en azından üreme durumundayken, cere parlak mavidir, çoğu kadın ise kahverengi cerere sahiptir. Bazı muhabbet kuşları, özellikle daha açık renk formları arasında, bir tanesinde mavi, diğerinde açık pembemsi bir bronzluk gösteren ceres olabilir. Katilikle sadece Tabiat Anne bilir. Kaygılenme. Kuşlarınızı yetiştirmeyecekseniz endişelenmenize gerek yok. Zaten bir çift kuş birbirlerinin tadını çıkaracak.

Nihayet bir düşünce, gerçek tüylü bir arkadaş istiyorsanız, sizinle birlikte oynayacak bir kuş, omzunuzdaki evin etrafında saatlerce dolaşır ve hatta hile yapmayı ve konuşmayı öğrenirse, genç ve uyarlanabilir bir Budgie seçin.

Bu bilgi sizin için yararlı oldu mu? Daha fazla papağan bilgisi ve rehber için JudyKay’ın web sitesini ziyaret edin.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply