Welcome, visitor! [ Login

 

Güçlükonak Alev Escort Hale

  • Listed: 6 Haziran 2020 17:41

Description

Bu yıl Vali Rick Perry ve muhafazakâr Cumhuriyetçiler 2011 mali ve sosyal konulardaki yasama tartışmasına hükmetmeyi başardılar. Senato’da 19-12 çoğunluk ve Mecliste şaşırtıcı bir 101-49 süper çoğunluğu bulunan tarihin en Cumhuriyetçi Teksas Yasama Meclisi, Demokratların desteğine ihtiyaç duymadan faturaların çoğunu geçmek için yeterli oy aldı. Toplamda, yasama organı 2009’dan daha az ama yine de devlet ortalamasının içinde olan 1.379 faturayı geçmeyi başardı. Yemekağıda bu yıl Teksas’ta kabul edilen en dikkate değer mevzuatın bir özeti yer almaktadır.

Devlet Bütçesi

H.B. 1, toplam harcamalarda% 8.1 düşüşle 172.3 milyar dolarlık iki yıllık dengeli bir bütçe gerçekleştiriyor. Bütçe herhangi bir yeni vergi almaz ve yalnızca harcama kesintilerine dayanır. En büyük bütçe kesintileri kamu eğitiminde, yüksek öğrenimde ve sosyal hizmetlerde yapılmıştır.

Durumk eğitim

Durumk eğitim finansmanı, mevcut bütçeye kıyasla toplam 570 milyon dolar azaldı. S. B. Özel oturumda 1, her bir bölgenin kesimden ve S.B’den ne kadar etkileneceğini açıklıyor. Özel oturumda 8, bölgelere maliyetleri nerede keseceklerini belirlemede daha fazla esneklik sağlamak için belirli görevleri ortadan kaldırdı.

Redistricting

Önemli nüfus artışı nedeniyle, Teksas 4 yeni kongre bölgesi kazandı. Ancak, yeni yeniden dağıtımın yürürlüğe girmeden önce Obama Yönetimi tarafından gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Küçük İşletme Vergi Muafiyeti

S. B. Özel oturumlardan 1’i yıllık gelirde 1 milyon dolardan az kazanan küçük işletmeler için işletme franchise vergi muafiyetini sürdürüyor.

“Fakatzon Vergisi”

S. B. Özel oturumun 1’i, eyalet pazarlamacılarına ödeme yapan çevrimiçi perakendecilerin, Texas tüketicilerini içeren çevrimiçi satışlardan vergi toplamasını istiyor.

Kürtaj

H.B. 15 doktorların kürtaj yapmadan 24 saat önce hamile kadınlara sonogram sağlamasını gerektirir.

oylama

S.B. 14 seçmenin oy pusulası almak için fotoğraflı kimlik göstermesi gerekiyor.

Trafik kuralları

Ehliyet başvurusunda bulunanların ABD’de yasal olarak bulunduğuna dair kanıt sunmaları gerekmektedir.

H.R. 1353, daha düşük gece hızı sınırlarını ortadan kaldırır. Ayrıca belediyelerin belirli kırsal yollarda hız sınırlarını saatte 75 mil kadar yükseltmelerine izin veriyor.

Bir kan alkol düzeyi 15 veya daha yüksek bir sarhoşluk ile sarhoşken araba kullanmaktan mahkum olan bir kişi, B Sınıfı bir kabahat (180 gün hapis, 2.000 $) para cezası yerine A Sınıfı kabahatten (1 yıl hapis, 4.000 dolar para cezası) sorumludur.

Radar parazit yapan cihazların kullanılması yasaktır.

Durumka açık yollarda veya yollarda yanan sigaraları veya puroları atmak yasa dışıdır. Yasa yangına neden olursa, bir sürücü 500 dolara kadar para cezası ve hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir.

çocuklar

H.R. 358, ebeveynlerin okullarında çocuklarına bedensel ceza kullanabilmeleri için yazılı onay vermelerini şart koşmaktadır. Ebeveyn, her öğretim yılında bedensel ceza kullanımını yasaklayan yazılı, imzalı bir beyanda bulunmalıdır.

Bir antrenör, hekim veya öğrencinin ebeveyninin öğrencinin sarsıntı olduğuna inanırsa, öğrenci derhal atletik bir uygulamadan veya oyundan çıkarılmalıdır. Talebe, öğrencinin geri dönebileceğine dair yazılı bir beyan vermesi gereken bir hekim tarafından değerlendirilene ve öğrencinin ebeveyn onayı alınmadan iade edilemez.

2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren, bir okul bölgesi, bölgenin futbol programında 16 yaşında veya daha büyük bir futbol kaskı kullanamaz.

S. B. 198, 19 yaşında veya daha küçük bir sanığın, sanık diğer kişiden 4 yaşından büyük olmadığı sürece, 15 yaşında veya daha büyük biriyle mutabakatla cinsel ilişkiye girmesi halinde seks suçlusu olarak kaydolmak zorunda kalmasını önler.

S. B. 407, savcıların, diğer küçüklerin yasadışı imgelerini (“seks yapmak”) metin alan küçükleri suçtan ziyade kabahatle suçlamasına izin vermektedir.

Altıncı sınıf veya daha düşük sınıftaki bir çocuk, sınıfta hareket etmek için düzensiz davranış suçuyla suçlanamaz.

Bir okul bölgesi zorbalık yapan bir öğrenciyi başka bir sınıfa veya bölge içindeki başka bir kampüse transfer edebilir. Ayrıca, bir okul bölgesi, bir soruşturmadan sonra öğrencinin zorbalık kurbanı olduğu tespit edilirse, zorbalığa yanıt olarak makul bir kendini savunma kullanan bir öğrenciye ceza veremez.

Silahlar

S. B. 321 gizli silah ruhsatına sahip bir kişinin, işvereni itiraz etse bile, bir işverenin özel otoparkındayken silahını arabalarında tutmasına izin verir.

H.B. 25, arabalardaki silahları yöneten yasaların teknelerdeki silahlar için de geçerli olduğunu belirtir.

Hayvanlar

S. B. 279, yerel bir anlaşmazlık ile ilgilenen mahkemelerin evcil hayvanlar için koruyucu kararlar vermesine izin vermektedir.

H.B. 2189 Teksaslılar artık ellerini kullanarak yayın balığı için balık tutabilirler (diğer adıyla “noodling”).

H.B. 1806, $ 10.000 veya daha fazla ödülle bir balıkçılık turnuvasında aldatmayı üçüncü derece bir suç haline getirir.

H.B. 716, toprak sahiplerinin bir helikopterden vahşi domuz ve çakal atmak isteyen avcılara koltuk kiralamasına izin veriyor.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply