Welcome, visitor! [ Login

 

İdil Çekici Escort Bayan Umar

  • Listed: 17 Haziran 2020 02:29

Description

Robert Weiss, seks bağımlılığı yapan eşcinsel erkekler hakkında çok ilginç ve eşsiz bir kitap yazdı. Boyunca, sadece eşcinsel kültür için zaman içinde meydana gelen değişiklikleri tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda toplum tarafından tutulan stereotiplerin çoğunu da ele alır.

Weiss, seks bağımlılığını açıkça tanımlayarak başlar ve mit onu kuşatır. “Aktif seks bağımlılığı duygusal ihtiyaçlarınızı karşılamanın sağlıksız bir yoludur” gibi ifadelerle bunu basitleştirir. (Sayfa 48).

Yazar, doğa ve beslenme arasındaki hassas etkileşimi ve bireyi bağımlılık yaratan bir döngüye yönlendirebilecek faktörleri açıklar. Ayrıca, utanç ve diğer zayıflıklara da bağımlılığı sadece işlevsiz cinsel kalıplarında değil, aynı zamanda diğer kimyasal ve aktivite takıntılarında da tuzağa düşürüyor.

Sağlıklı, bağımlılık yapan ve rahatsız edici cinsel davranışlar arasındaki farkları bilmek kafa karıştırıcı olabilir, ancak Weiss karışıklığı dürüst ve ayrıntılı yazma stiliyle temizler. “Doğru” ve “yanlış” genellemez veya etiketlemez, bunun yerine çiftlerin kendileri ve birbirleri için sahip oldukları beklenti ve sınırlardan bahseder. Münasebetleri, bunlar kırıldığında veya saygısız olduğunda tehlikeye girer.

Değişim söz konusu olduğunda, Weiss kendine söz verdiğini ve başkalarının yeterli olmadığını belirtir. Seks bağımlısı kendi başına sağlıklı değişiklikler yapamaz ve koruyamaz. Uzun vadeli bir dönüşümü sürdürmek için dikkatli bir şekilde tasarlanmış yazılı bir planın yanı sıra yardımsever arkadaşların, profesyonellerin ve diğerlerinin iyileşmesinde desteğe ihtiyaçları vardır.

“Hız Sabitleyici”, hedefler oluşturmak ve sınır planını yazmak için belirli adımları ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Üç özel alandaki hedefler, inançlar ve ilkelerden oluşur. İç sınır, zarar veren ve artık tolere edilemeyen davranışlar içindir. Orta sınır, bağımlılığa geri dönecek insanlar, yerler ve deneyimler gibi tetikleyicileri tanımlar. Dış sınır, istenen değişikliklerin bir sonucu olarak kazanılacak olan ödülleri belirtir. Sınır planı örnekleri ve kişisel sınır planı oluşturmak için bir şablon dahil edilmiştir.

Weiss, başkalarından destek almak ve uygun tedaviyi elde etmek için ihtiyaç ve faydalardan bahsetmek için iki bölüm kullanıyor. Teknolojiye bir bölüm ayırır ve ortaklar ve eşler için bir bölüm sağlar.

Weiss, okuyucunun bağımlıya ve sevdiklerine daha sağlıklı olmalarına yardımcı olacak kaynaklar olduğunu anlamasını istiyor. Tekliflen Okuma, Destek Kaynakları ve tarama testi listeleri ek olarak dahil edilmiştir.

Bu kitap inanılmaz. İnsanların nasıl düşündüğü ve davrandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herhangi bir okuyucu için eğitici ve terapötik bir bakış açısı sağlar. Robert Weiss’in “Cruise Control” e yatırım yaptığı bilgelikten yararlanmak için eşcinsel olmanız veya eşcinsel olan biriyle ilgilenmeniz gerekmez.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply