Welcome, visitor! [ Login

 

İdil Swinger Escort Hale

  • Listed: 7 Haziran 2020 17:41

Description

Çocuk işçiliği, tatlıhane ve mayınların ya da sokaklarda ve fabrikalarda çalışan çocukların stereotip görüntülerinin ötesindedir. Ziraatsal faaliyetlerde bulunan ve aile memurları olarak çalışanlar, genellikle aileleri için ücretsiz çalışanlar olarak göz ardı edilmekte ve tehditlerin köklerini derinleştirmektedir. Hindistan’da yaklaşık 440 milyon çocuk var ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan son tahmine göre, yaklaşık 70 milyonu çalışıyor.

Müdür, yoksulluk ve toplumsal eşitsizliğin çocuk işçiliğinin temel nedenleri olduğunu belirtiyor. İtimatsizliğe ve kaynakların bulunmamasına yol açan düzensiz ekonomik büyüme durumunda, durum kötüleşir. Ayrıca, seks ve kast, insanların yaşamının, özellikle de alt kastların önemli bir parçasını oluşturur. “Kızların erkek kardeşleri okula giderken sık sık çalışması bekleniyor.” Kast ayrımcılığı, devletin kaldırılmasına ve ucuz işgücü talebine yönelik yetersiz eylemi gibi tehlikelerden de sorumlu olan diğer faktörleri unutmamak gerekir. “Çocuklar gibi mitlerin çalışma koşulları hakkında şikayet etme veya daha yüksek ücretler için müzakere etme ve pamuk, ipek ve halhal endüstrilerinde karmaşık işler yapma olasılığı daha düşüktür, çocuk işçiliğini haklı çıkarmanın yollarından biridir.”

Save the Children, tehditle başa çıkmak için çocukların dört mantra – önleme, geri çekme, koruma ve katılım – üzerinde çalışıyor. Bu, hem potansiyel risk altındaki hem de çalışan çocukları tanımlamayı, onları iş dışında tutmayı ve kurtarma operasyonları yoluyla çocuk işçi olmalarını önlemeyi içerir. “Bu sadece onların eğitimi ve çeşitli beceri eğitim programlarına katılımları ile mümkündür.”

“Dünyanın tüm sorunları – çocuk işçiliği, yolsuzluk – manevi bir hastalığın belirtileridir: şefkat eksikliği.”

Çocuk işçiliğini durdurun.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply