Welcome, visitor! [ Login

 

Silopi Faslı Escort Fathema

  • Listed: 16 Haziran 2020 02:29

Description

Yinelde ‘evlilik işe yarar’ olarak anlaşılırken, birkaç çift bunun ne anlama geldiğini gerçekten anlıyor. Yinellikle ‘işin’ meydana geldiklerinde sorunların çözülmesini gerektirdiğini düşünürler. Bu, bir ilişkiyi sağlıklı tutmanın bir yönü olsa da, düzenli olarak dikkat edilmesi gereken diğer birçok unsur vardır. Konutliyseniz veya yakın gelecekte evlenmeyi planlıyorsanız, iyi evlilik bakımı için bu önerileri düşünebilirsiniz.

1. Birlikte kaliteli zaman geçirin.

Çiftlerin birbirleriyle ne kadar az zaman harcadıkları beni sık sık şaşırtıyor. Bu özellikle çocuk sahibi olan iki kariyer çifti için geçerlidir. İş, ev, çocuklar, ev işleri, araba, sosyal yükümlülükler — bunlar genellikle evlilik ve birbirleriyle kaliteli zaman geçirmeye önceliklidir. Çiftler ilişkilerin ilişkilendirilmesi gerektiğini unuturlar! Bu, konuşmak, takılmak, düzenli olarak birlikte olmak demektir. Seks yapmak, konuşmak ve birbirleriyle özel zaman geçirmek yerine geçmez – bu da önemlidir.

Sağlıklı bir ilişki ve sağlıklı bir evlilik geliştirmenin ve sürdürmenin en iyi yollarından biri birlikte eğlenmektir! Birbirinizle iyi deneyimlerde oturum açmak, zorlu yamalardan geçmenize yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor. Bu iyi deneyimler, sahip olduklarınızı ve neye sahip olabileceğinizi hatırlatan ve hatırlatıcı olarak durmaktadır. Tanktaki gaz sizi devam ettiriyor!

2. Sevginizi gösterin.

Burada özel olarak seks hakkında konuşmuyorum, ancak bu çiftlerin olumlu duygularını birbirlerine iletme yollarından biri olabilir. Can kelimesini kullanıyorum çünkü seks otomatik olarak sevgiyi göstermek veya göstermekle eşit değildir.

Seks bir iletişim biçimidir. En iyi haliyle, hem fiziksel hem de duygusal düzeyde iletişim kurmanın bir yoludur. Partnerinize onlar hakkında ne hissettiğinizi ve sizin için ne anlama geldiğini anlatmanın güçlü bir yolu olabilir.

Ancak seks dışında sevgiyi göstermenin başka birçok yolu var. Fiziksel şefkat ve sözel göstericilik, bazı yönlerde eşit ve belki de daha önemlidir – çünkü gün boyunca daha sık ortaya çıkabilirler. Eşiniz hakkında düşündüğünüzü ya da kararlar söz konusu olduğunda duygularını düşündüğünüzü ileten düşünceli davranışlar da özenle iletişim kurar.

Ayrıca partnerinize özel bir şey yapmak onlara önem verdiğinizi gösterir. Bu pahalı olmak zorunda değil. Bir metin, bir telefon görüşmesi, kısa vakalarında bir not, çamaşırları katlamak, çocukları yatağa koymak için ekstra bir dönüş yapmak, bir film kiralamak, favori bir yemek pişirmek – bunların hepsi sevgi gösterileridir.

Siz ve eşiniz, birbirinizin sizin için ne kadar önem verdiklerini bildirecek on davranışın bir listesini yapmak sizin için iyi bir egzersiz olabilir. Listelerinizi birbirinizle paylaşın. Partnerinizi özel hissettirmek için ne kadar az zaman harcadığınıza şaşırabilirsiniz.

3. hayal kırıklıkları için telafi.

Eşinizi hayal kırıklığına uğratmak kaçınılmazdır, ancak hasarı onarmak için ne yaptığınız gerçekten önemlidir. Kabul edilirse, o kadar büyük olan yaralanmalar ve hayal kırıklıkları (örn. Hile, küfürlü olmak, vb.) Ancak, yaptığınız hasarı onarmak için samimi bir çaba gösterirseniz, eşinizin hayal kırıklığına uğraması çok daha olasıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu, batırma sorumluluğunu almaktır. İşte bilge bir kelime …. davranışınız için bahane yaparak bitirmeyin veya özür başlamayın. Bu, “Üzgünüm ama kötü davranmak için gerçekten iyi bir nedenim var” demek gibidir. İnanın – mazeretlerinizle ilgilenmiyorlar – sadece gerçekten üzgün olduğunuzu bilmek istiyorlar. Eğer içten pişmanlığınızı iletirseniz, bu, aranızdaki kopukluğun onarılması için uzun bir yol kat edecektir. Ayrıca, partnerinize neden olduğunuz hayal kırıklığını nasıl telafi edeceğini sorabilirsiniz. Umarım, makul bir şey isteyeceklerdir. Eğer yapmazlarsa – muhtemelen sizi affetmeye hazır değillerdir.

4. takdir ifade.

Takdir, bir ilişkiyi ve evliliği bir arada tutan tutkalın bir parçasıdır. Hepimiz çok fazla eleştiriliyoruz – kendimiz, birbirimiz tarafından, patronlarımız, çocuklarımız, kardeşlerimiz, iş arkadaşlarımız, vb. Birine şunu söylemeniz iyi bir duygu – “________________ (boşluğu doldurun) için zaman ayırdığınız için gerçekten minnettarım.

Takdir etmek, diğer kişiye onları gördüğünüzü bildirmenin bir yoludur! Yoğun hayatlar yaşıyoruz. Birinin takdirini ifade edecek kadar uzun süre durması, aksi halde çılgın ve kişiliksiz bir dünyada küçük bir vaha gibidir. Besleyici – iyi yemek veya harika bir gece uykusu gibi. Bir ilişkideki tuğlalar arasındaki harçtır. Onu tehlikeye at. Eşiniz ilişkinizde görünmez hissediyorsa, başka bir yerde tanınma ve takdir arama olasılığı daha yüksektir.

5. Seviyeli olarak şikayet edin.

Bu garip bir tavsiye gibi görünebilir, ancak iyi bir ilişki bakımının bir kısmı, memnuniyetsizliklerinizi açık, nazik ve düzenli bir şekilde ifade etmeyi içerir. Her küçük şeyi nitelemekten bahsetmiyorum. Aslında, çiftlerin savaşlarını dikkatle seçmeleri gerektiğini düşünüyorum – sadece gerçekten rahatsız edici sorunların peşinden git. AMA, bence hayal kırıklıklarını saklamamak çok önemli. Bunlar, bir veya ikinizin önemsiz bir şey üzerinde patlamasına neden olabilecek kızgınlıklara dönüşebilir. Rahatsızlıkları ifade etmek de ilişkiye kayma mesafesini önler. Fasıla gelişir ve çok uzun süre kalırsa, köprü kurmak zor olabilir.

Sık sık çiftler verdiğim bir ödev var. Onlardan birbirleriyle haftalık bir zirve planlamalarını rica ediyorum. Zirve sırasında, her bir kişiden, hafta içinde diğerinin özellikle takdir ettikleri üç davranışı gündeme getirmesini istiyorum. Üç istek ya da şikayette bulunarak bunu takip etmelerini istiyorum – eşlerinin katıldığı ya da iyileşmek istedikleri davranışlarda bulunmayan davranışlar. Bu, bir ilişkide değişiklik yapmanın oldukça tehdit edici olmayan bir yoludur.

Şikayetin eleştirmekten farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Eleştiri kişiseldir ve genellikle bir saldırı olarak görülür. Eleştirel ifadeler sıklıkla “Siz …” ile başlar. Buna karşılık, şikayet ifadeleri “Ben” ile başlar. Sorun, “Bütün akşam eve gelip televizyonun önünde oturduğunuzda ve benimle konuşmadığınızda ihmal edilmiş hissediyorum.” Tersne: “Seni büyük serseri! Yaptığın tek şey tüpü izlemek!”

Yapıcı şikayet, ilişkinizi ve evliliğinizi enkazdan uzak tutmak için iyi bir tekniktir. Yakınlık açısından temettü alırsınız.

Telif Hakkı Johanna Nauraine, 2010

HAKLARI İZLEME Beyanı: Bu makale, Yazar Bio ve Telif Hakkı’nın korunması ve bağlantının etkin kalması koşuluyla ziyaretçiler tarafından yeniden yayınlanmak için ücretsizdir.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply